Yeminli çeviri yapmak, sözleşme resmi
Yeminli tercüme sözleşme benzeri resmi evraklar için son derece önemlidir. Bu şekilde sözleşme metinleri çevrilirken asla kaşesiz olmamalıdır.

Öncelikle yeminli tercüme nedir? Ve hangi durumlarda gerekli olmaktadır? Bu sorulara cevap verelim. Yeminli çeviri özellikle resmi kurumlar için gerekli olan bir çeviri türüdür. Bu tür çeviriler sözleşme çevirisi, diploma çevirisi vb. Gibi birçok resmi belge olarak sıralanabilir. Yeminli çeviri işlemini sadece noter ile anlaşmalı tercümanlar yapabilir. Bu yetkinliğe sahip tercümanların yaptıkları çevirilere, tercüman kendi imzası ve kaşesini basarak yeminli tercüme yapabilmiş olur.

Yeminli çeviri aynı zamanda kaşeli çeviri olarak da söylenebilir. Kaşe veya yemin ifadesi çevirmenler için aynı şeyi ifade etmektedir.

Yeminli Tercüme ve Noter Onaylı Tercüme Farkı

Günümüzde çoğu insan yeminli tercüme ile noter onaylı tercüme arasındaki farkı ayırt edememektedir. Yeminli tercüme işlemi her tarz belge için olurken, noter işlemi genelde ıslak imzası bulunan belgelerin, çevirisinin de aynı belge statüsünde görülmesi için alınan bir onaydır. Örneğin yurt dışı vize başvurusu için yeminli çeviri hizmeti almanız gerekiyor. Ancak başvuru belgelerinizde ıslak imzalı belgeleriniz için konsolosluk sizden noter onaylı tercüme isteyebilir. Bu noktada Çevirmen Evi size her konuda tam desteği sağlayacaktır. Yeminli tercüme işlemlerinde kalite son derece önemli bir detaydır. Örnek verecek olursak bir transkripsiyon belgesi çevirisi için noter onaylı çeviri yaptırdınız. Ancak gördünüz ki belgedeki not kısımlarında bazı çeviri hataları var. Hemen hizmet aldığınız tercüme ofisini aradınız ve durumu anlattınız. Bu sizin için hem zaman kaybı hemde bu belgeyi fark etmeden kuruma vermiş olsanız sizin imajınız için çok kötü bir izlenim oluşturacaktır. Bu yüzden Çevirmen Evi tüm tercüme işlemleriniz için ücretsiz 2 aşamalı kalite kontrol hizmeti sunar. Bu sayede en ufak detay bile proofreading aşamasında göz önüne çıkmış olur.

Çeviri Büroları ile Çevirmen Evi Farkı

Birçok insan özellikle internet ortamındaki platformlara henüz alışabilmiş değil. Ancak internet ortamı klasik iş alanlarına göre birçok avantaj sağlamaktadır. Örnek olarak klasik bir tercüme ofisinde sadece mesai saatleri içerisinde işlem başlatabilirsiniz. Ancak online çeviri platformu olan Çevirmen Evi ile günün hangi saati olursa olsun oturduğunuz yerden anında tercüme işlemini başlatabilirsiniz. Yada acil bir şekilde çeviriniz ile ilgili bir destek almanız lazım. Çevirmen Evi ile anında canlı destek üzerinden, mail üzerinden yada telefon ile günün her saati destek alabilirsiniz.

Tercüme Fiyatı Hesaplama Aracı

Çevirmen Evi olarak diğer en büyük gelişmemiz nerede olursanız olun. Telefonunuzdan bile çeviri yaptıracağınız belgenizin fotoğrafını çekip yükleyerek anında fiyat hesabı yapabilirsiniz. Ayrıca anında ödeme yaparak işleminizi başlatabilir ve 7/24 canlı destek, mail veya telefon ile her zaman destek alabilirsiniz.

Hemen Fiyat Hesaplayın.