Teknik tercüme işlemleri, resimde teknik çizimle çizilmiş bir görsel

Teknik çeviri kavramı son zamanlarda çok fazla duyulmaktadır. Teknik çeviri özellikle elektrik, elektronik, Fizik gibi alanlardaki yazıların çevirisinde kullanılan bir ifadedir. Çevirmen Evi, online teknik çeviri yapabilen bir platformdur. Bünyesindeki tüm tercümanları sınav ile kadrosuna alan Çevirmen Evi, teknik çevirmen olmak isteyen tercümanlarına 2 aşamalı teknik tercümanlık sınavını uygulamaktadır. Teknik tercüme işlemleri özellikle klasik çeviriler gibi olmadığı için, yaptığımız tüm teknik tercümelere ücretsiz proofreading hizmeti sunuyoruz. Çevirmen Evi, teknik alanda birçok dile hizmet vermektedir. Bunlardan Bazıları

  1. İngilizce Teknik Çeviri
  2. Almanca Teknik Çeviri
  3. İspanyolca Teknik Tercüme

Ve daha 60 dan fazla dil. Yukarıda sadece belirli dilleri yazımıza ekledik. Çevirmen Evi olarak 60 dan fazla dilde teknik tercüme hizmeti sunuyoruz.

Teknik Belgeleriniz, Patent Çevirileriniz Nasıl Çevrilir?

Teknik tercüme konusunda en zorlayıcı tercüme dosyaları elbette patent çevirileridir. Patent dosyaları son derece uzun ve açıklayıcı olduğu ve birçok dile birden çevrilmesi gerektiği için. Son derece dikkat ile yapılması gerekir. Bu yüzden çeviri sonrası eş zamanlı proofreading yapılması çeviri kalitesi açısından çok önemlidir. Çevirmen Evi, bünyesindeki teknik tercümanlar iş başlamasından önce ön araştırma ile dosyanızı inceler uygun terminolojiyi ayarlayan tercüman, çeviri aşamasında uzman teknisyen, mühendis ve akademisyenler ile birlikte çalışır. Mimari çeviri hizmeti ise, teknik çevirinin bir alt türüdür. Özellikle bina planlarının, bahçe planlarının çevirisi Türkiye’de artan inşaat sektörü ile günden güne artmaktadır.

Online Teknik Tercüman

Günümüzde bölgesel tercümanlar ve tercüme büroları artan iş hacmine yetişemedikleri için çok tercih edilmemektedir. Bu yüzden ortaya çıkan online tercüme büroları, artık özellikle tercüme hizmeti almak isteyen insanların ilgi odağı olmuştur. Ancak insanlar bazen online tercüme bürosu ile ücretsiz çeviri hizmeti veren siteleri karıştırmaktadırlar. Google Çeviri, Yandex Çeviri, Bing Çeviri gibi bir çok site ücretsiz çeviri yaparken, Çevirmen Evi profesyonel çeviri yapmaktadır. Bu şu demektir. Google ve benzeri siteler sadece kendi algoritmaları ile çeviri yaparken, Çevirmen Evi, bünyesindeki tercümanlar ile işlemlerini yapmaktadır.

Teknik Tercüme Fiyatları

Tercüme fiyatlarında teknik alanın fiyatları diğer alanlara göre biraz daha yüksek olmaktadır. Bunun nedeni bu tarz çeviriler için önden bir araştırma sürecinin olmasıdır. Ön araştırma süreci olmadan yapılan çeviriler, tamamen teknik yeterlilikte olmayabilmektedir. Bu da patent çevirisi gibi belgeler de özellikle çok büyük kayıplara sebep olur.