Laptop yazı yazan kız, Çeviri hizmeti

İngilizce Türkçe Çeviri; herhangi bir yazılı metnin veya resmi belgenin İngilizce dilinden Türkçe diline çevrilmesi işlemidir. Başka dile çevirme işleminde söz konusu yazılı metnin anlam kaybına uğramaması gerekir. Bu yüzden çeviri işlerinin bu alanda profesyonel çevirmenlere yaptırılması ileride zorluk yaşamamak adına önemli bir durumdur. Ülkemizde bu işi yapan kişiler ve firmalar bulunmaktadır. Ancak bunların içinde işini kaliteli yapan gerçek çevirmenleri bulmak oldukça zor olmaktadır. İyi bir araştırma ile kaliteli firma bulunabilmektedir. Bu firmalar arasında en kaliteli ve kapsamlı hizmet veren firma çevirmen evi firmasıdır.

Günümüzde İngilizce Çeviri İhtiyaçları

İngilizce Türkçe Çevirilere günümüzde her alanda ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır. İş yaşamından, eğitime, özel hayata ve sosyal medyaya kadar her alanda dil çevirisine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu aşamada da iyi bir çevirmenle çalışmak özellikle iş hayatı için yada eserlerin çevirileri için daha doğru olacaktır. Çünkü doğru sonuç alınması için öncelikle çeviri yapılacak olan dilin iyi bilinmesi ve çeviri metninin ne anlattığının anlaşılması gerekmektedir. Kısacası İngilizce çevirmenlerin titizlikle yaptığı çalışmalar ve araştırmalar sonrası en doğru şekilde dil çevirisi yapılarak mağduriyetin önüne geçilebilmektedir. Yine bu alanda en doğru çevirmenle çalışmak doğru olacaktır.

Çevirmen Evi Firması

Çevirmen evi firması 2017 yılında İstanbul merkezli olarak çeviri işleri yapmak amacıyla kurulan bir firmadır. Kurulduğu günden itibaren kaliteli çeviriler yaparak bugüne gelmiş olan firmadır. Firma müşteri memnuniyetini esas alarak çalışmalar yürütüyor ve müşterilerin en kısa zamanda hizmet alabilmeleri için 1000 kişiden fazla çevirmenle çeviri hizmeti veriyor.

Çevirmen Evi İngilizce Çeviri Kalitesi

Çevirmen evi firma bünyesinde bulunan binden fazla İngilizce Türkçe çevirmenle her türlü yabancı dil çevirisini kaliteli bir şekilde yapıyor. Firma çevirmenlerine iyi bir denetlemeden geçirdiği için verilen hizmetlerde bir sorun yaşanmıyor ve bildirilen teslim zamanında çeviri alıcıya teslim ediliyor. Ayrıca firma bünyesinde bulunun tüm çevirmenler alanında uzmanlaşmış kişiler oldukları için çevrilen metinlerde ya da yazışmalarda bir sorun yaşanmıyor. Firmaya çeviri siparişi vermeden önce çeviri yapılacak metni siteye yüklenmesi ile çeviri için fiyat bilgisi alma imkanını müşterilerine sağlıyorlar. Bu sayede kişiler iş sonunda ödeyecekleri fiyatı bilerek siparişlerini veriyorlar.

Çevirmen Evi Çeviri Hizmetleri

Firma çeşitli çeviri hizmetlerini müşterilerine deneyimli ekipleri ile kaliteli bir şekilde sunuyor.

Çevirmen evi farkıyla verilen çeviri hizmetlerinden bazıları şunlardır:

 • İngilizce Yeminli tercüme hizmeti
 • İngilizce Teknik çeviri hizmeti
 • Akademik tercüme hizmeti
 • Vize çeviri hizmeti
 • Acil çeviri hizmeti
 • Profesyonel çeviri hizmeti
 • Medikal tercüme hizmeti
 • Online çeviri hizmeti
 • Web sitesi ve mobil uygulama çeviri hizmeti
 • Japonca Türkçe çeviri hizmeti
 • Korece Türkçe çeviri hizmeti
 • İtalyanca Türkçe çeviri hizmeti
 • İngilizce Türkçe çeviri hizmeti
 • Macarca Türkçe çeviri hizmeti
 • Romence Türkçe çeviri hizmeti

Gibi birçok yabancı dilde çeviri hizmeti veriyor. Bu çevirilerin tamamı deneyimli çevirmenler tarafından yapılıyor. Çeviri yapılmadan metnin hangi amaçla kullanılacağı çevirmenler tarafından öğrenilerek çevirisi o amaca yönelik olarak doğru bir şekilde yapılıyor ve alıcıya teslim ediliyor.

İngilizce Çeviri

Çevirmen evi firması müşterilerine İngilizce çeviri hizmeti veriyor. Ücretsiz sitelerde olduğu gibi yanlış çeviriler değil gönderilen metnin en doğru şekilde çevirisinin yapılmasını sağlıyorlar. Ayrıca firmada çalışan çevirmenlerin tamamı sınavlardan geçerek hizmet vermeye başladıkları için çevirilerde herhangi bir sorun yaşanmıyor.

Üstelik firma çeviri metnini siteye yükleyerek çeviri fiyatı öğrenme şansını da müşterilerine veriyor. Kişiler metinleri ister resim isterse metin olarak atıp çeviri yaptırabiliyorlar. Ayrıca firma talepler doğrultusunda İngilizce sesli çeviri hizmeti de veriyor. Firmanın en fazla çeviri yaptığı yabancı dil İngilizce dili oluyor. İngilizce dilinde her türlü çeviri hizmeti firma tarafından müşterileri uzman ekiplerle veriliyor.

Profesyonel Çeviri

Çevirmen evi firması 900 kişiden fazla profesyonel çevirmen elemanları ile hizmet veriyor. Profesyonel çevirmenler özellikle akademik çevirilerde önemli rol oynuyorlar. Firma profesyonel çeviri hizmetlerinde en çok Türkçe-İngilizce, Türkçe-Almanca, Türkçe-Arapça ve Türkçe-Çince çeviri hizmeti veriyor. Ayrıca profesyonel çeviri hizmetinde en çok tıbbı makale çevirisi, teknik çeviri, akademik çeviri ve vize çevirisi gibi hizmetleri veriyorlar. Son olarak firma sadece Türkiye’de değil tüm dünyada profesyonel çeviri alanında hizmet veriyor.

Yeminli Tercüme Hizmeti

Yeminli tercümeler resmi kurumlar için kullanılan tercümeler olduğu için noter onaylı olan tercümanlar tarafından yapılabilmektedir. Firma noter anlaşmalı yeminli tercümanları ile bu hizmeti talep eden müşterilerine veriyor. Resmi kurumlarda kullanılan evraklar ve diploma gibi belgeler için kullanılan yeminli tercüme hizmetlerini firma elemanları 7 gün 24 saat veriyorlar. Yeminli tercümanlar bu belgelere kaşelerini bastıkları için düzenlenen belgeler resmi evrak olarak değerlendiriliyor.

Akademik Çeviri Hizmeti

Firma müşterilerini akademik çeviri hizmeti de veriyor. Bu çeviriler daha çok akademik öğrenciler ve akademisyenler tarafından tercih edilen çeviriler oluyor. Bu çeviriler uzman kişiler tarafından yapılmadığı zaman o akademik metin doğru şekilde ifade edilmiş olmadığı için çevirmen evi alanında uzman kişilere akademik çeviri yaptırıyor. Bu durumda çevirmen evi akademik tercümanlarla çalıştığı için bu konuda rakiplerine fark atıyor.

Medikal Çeviri Hizmeti

Çevirmen evi firması kişilere ve firmalara tıbbı çeviri hizmeti de veriyor. Firma tıbbi konulara hakim olan doktor çevirmenleri aracılığıyla tıbbi dokümanları istenilen dile çeviri hizmeti veriyor.

Bu alanda çeviri yapılan dokümanlar arasında şu belgeler bulunuyor;

 • İlaç raporları
 • Sağlık raporları
 • Reçeteler
 • Tıbbi makaleler

Firma medikal tercümeler konusunda uzman personellerle çalışmalarının yanı sıra ücretsiz proofreading hizmetini de müşterilerine sunuyor. Ayrıca tıbbi dokümanlar istenilen formatlarda hazırlanarak alıcılara gönderiyor. Bu dokümanlar için normal çeviri fiyatı talep edilerek ek ücret alınmıyor.

Online Tercüme Bürosu

Firma merkezine gelerek iş teslimi yapamayacak müşterilerini düşünerek online tercüme hizmeti veriyor. İstenilen yeminli veya onaylı tercüme internet aracılığıyla müşteriye ulaştırılıyor. Bu sayede müşteriler bulundukları yere anında tercümelere ulaşıp kullanmaya başlayabiliyorlar.

Macarca Türkçe Çeviri Hizmeti

Günümüzde Macarca dili bilen ve çeviri yapan kişiyi bulmak oldukça zordur. Ancak çevirmen evi farkını koyarak Macarca çevirmenleri ile de çalışıyor. Bu sayede Macarca diline ait olan metinler uzman kişiler tarafından Türkçeye çevrilebiliyor. Firma aynı zamanda yapılan çevirilerin doğru olup olmadığını araştırıp kontrolden geçirerek alıcısına ulaştırıyor. Böylece hatalı çevirilerin müşterilere giderek onların mağdur olmasının önüne geçiyor. Ayrıca müşteriler Macarca çeviri yapılacak belge siteye yükleyerek iş öncesinde ödenecek fiyatı öğrenebiliyorlar.

Japonca Türkçe Çeviri Hizmeti

Çevirmen evi hizmeti Japonca olan metinler ve akademik belgelerin çevirisi için Japonca bilen akademik tercümanlarla çalışıyor. Bu sayede çeviriler hem doğru hem de kaliteli bir şekilde müşteriye ulaştırılıyor. Ayrıca Japonca çevirisi ekipler tarafından sözlü çeviri şeklinde de yapılabiliyor. Firma online hizmet verdiği için müşteriler istedikleri her an tercüme hizmetinden yararlanarak çevirisi yapılmış belgelerine ulaşabiliyorlar. Japonca teknik belge çevirisi yapılacaksa firmanın bu konuda çalışan elemanları teknik çeviri hizmeti veriyor. Kesinlikle o alanla ilgili bilgisi olmayan kişilere tercüme yaptırılmıyor. Yapılan çeviriler kontrolden geçirilerek müşterilere teslim ediliyor.

Osmanlıca Türkçe Çeviri Hizmeti

Firma müşterilerine Osmanlıca çeviri hizmetini de deneyimli elemanları ile veriyor. Bu alanda 10 tercüman ile çalışmalar yapıyor. Firmanın Osmanlıca bilen elemanları sayesinde Osmanlıca metinler, akademik metinler Türkçeye çevrilerek müşterilere teslim ediliyor. Bu tercüme içinde ne kadar ücret ödeneceği belge yüklenerek karakter sayısını göre hesaplanan fiyatlandırma işleminden yararlanılarak öğrenilebiliyor. Firma diğer tercüme bürolarında zor bulunan Osmanlıca tercümanları ile farkını ortaya koyarak müşterilerine hizmet veriyor.

Web Site Çeviri Hizmeti

Çevirmen evi firması kişilere profesyonel anlamda web site tercüme hizmeti de veriyor. Web site çevirileri bütün diller için yapılabiliyor. Bu çeviriler sayesinde sosyal medya hesapları ve web siteleri daha fazla kişiye hitap ederek hizmet verebiliyor. Firma deneyimli elemanları ile web sitesinin hizmetine yönelik olarak istenilen dilde çeviri hizmetini kişilere sunuyor.

Mobil Uygulama Hizmeti

Firma kişiler tarafından geliştirilmiş olan mobil uygulamaların daha fazla kişiye ulaşması ve daha fazla kişi tarafından kullanılabilmesi için hizmet veriyor. Mobil uygulama profesyonel ekipler tarafından istenilen dile çevrilerek o dili bilen kişilerce de kullanılması sağlanıyor. Bu şekilde mobil uygulama tüm dünyaya ulaşabiliyor. Çevirmen evi ile iletişime geçen kişiler mobil uygulamalarını firmaya ulaştırarak istedikleri dile çevrilmesini sağlıyorlar.

Lehçe Türkçe Çeviri Hizmeti

Firma Türkçe’den çok farklı bir dil olan Lehçe’nin de çeviri hizmetlerini veriyor. Lehçe konusunda uzman olan tercümanlarla Lehçe metinlerin çevirisini yapıyorlar. Lehçe çevirisi yapılan metinler arasında akademik metinler, hukuki metinler, tıbbi metinler ve resmi kurumlar için gerekli olan metinler bulunuyor. Medikal çeviri alanında metin çevirileri doktor tercümanlar vasıtasıyla hazırlanarak müşterilere doğru hizmeti veriliyor. Diğer çeviri işlerinde olduğu gibi Lehçe çevirisinde de metin sisteme yüklenerek çeviri ücreti önceden öğrenilebiliyor. Ayrıca Lehçe diline birçok yerde Polonyaca denildiği için firmanın bu alanda hizmet verdiğini kişilerin bilmesi gerekiyor.

Acil Çeviri Hizmeti

Çeviri firmaları hafta sonu genelde ulaşılamayan firmalar olduğu için acil durumlarda tercüme hizmeti almak oldukça zor oluyor. Ancak çevirmen evi burada da farkını ortaya koyarak 7 gün 24 saat hizmet standartı ile acil durumlarda da müşterilerin hizmet almalarını sağlıyor. Belge sisteme yüklendikten sonra firma çeviriyi en kısa zamanda yaparak ulaştırıyor.

Çevirmen Evinde Çevirmen Olma Şansı Veriliyor

Firma mail adresine cv göndererek tercümanlık için siteye başvuru yapılabiliyor. Firma tercümanlık başvurusu yapan kişilerin cvlerini inceledikten sonra onları 3 aşamadan oluşan bir sınava tabi tutarak bu işte başarılı olup olamayacaklarının araştırmasına yaptıktan sonra işe alıma karar veriyor.

Firmanın Hizmet Bölgeleri

Firma İstanbul’un çeşitli ilçelerinde bulunan tercüme büroları ile müşterilerine hizmet veriyor.

Firmanın hizmet bölgelerinden bazıları şunlardır;

 • Kadıköy tercüme bürosu
 • Pendik tercüme bürosu
 • Maslak yeminli tercüme bürosu
 • Ümraniye tercüme bürosu
 • Beşiktaş tercüme bürosu
 • Üsküdar tercüme bürosu
 • Ataşehir tercüme bürosu

Firma aynı zamanda Kocaeli ve Ankara’da bulunan tercüme büroları ile müşterilere çeviri, yeminli tercüme gibi hizmetler veriyor. Bu merkezlerden verilen hizmetlerle tüm Türkiye’ye ve Dünya’ya ulaşılabiliyor. Tercüme hizmetinden yararlanmak için o ilde bulunmak gerekmiyor. Online olarak firma ile iletişime geçilip tercüme hizmetlerinden faydalanılabiliyor.