Azerbeycan manzara, azerice türkçe çeviri çevirmen evi

Azerice Türkçe Çeviri‘de devrimsel online platform sistemli Çevirmen Evi, uzman kadrosu ile sizlere en iyi hizmeti sağlıyor. Azerice konuşan birini dinlediğiniz zaman, Azerice’nin neredeyse Türkçe’nin bir lehçesi diyebileceğiniz kadar benzediğini düşünürsünüz.

Gerçekten de Azerice’ye hem cümle kuruluşları, hem de kelime bazında bir çok benzerlik gösterir. Ancak bu benzerlikten yola çıkarak Azeri bir kişinin Türkçe biliyorum ya da Türkçe bilen bir kişinin Azerice biliyorum demesi oldukça yanlıştır ve büyük sorunlar çıkarabilir. Lehçe farklılıklarını ve gramer kurallarını göz önünde bulundurmazsak, sadece kelime bazındaki anlam farklılıklarından oluşan hatalardan birkaç örnek verelim:

“Uçagımız 10 dakika sonra azarbaycana düşüşe geçecektir, “ anonsu aslında uçağın 10 dakika sonra ineceğinden bahsetmektedir.

Örneğin kapı kelimesinin anlamı kaledir ve dolayısıyla kapıcı dediğiniz zaman aslında kaleciden bahsetmektesinizdir. 

Azerice Türkçe Ortak Kelimeler

Azerice ile Türkçe’de ortak kullanılan, fakat farklı anlam taşıyan çok kelime vardır. Sadece birkaç örnek de bunlardan verelim:

para= pul
armagan= yadigar

dinlemek= kulak asmak
arabayı parketmek = arabayı saklamak

tapmak = bulmak

azmak = kaybolmak

Azerice Türkçe Çeviri Hizmeti

Görüldüğü gibi Azerice ve Türkçe’de ortak bir çok kelime olmasına rağmen, bunların anlamları tamamen farklıdır. Dolayısıyla Azerice Türkçe çeviri yaparken sorun anlamamak değil tamamen yanlış anlamaktır. Çevirmen Evi olarak size sıfır hata ile çeviri hizmeti veriyoruz. Azerice Türkçe çevirileriniz native çevirmenler ve çeviri konusunda uzmanlığı bulunan kişiler tarafından yapılmaktadır. Yanlış çevirilerden kaynaklanan iş kayıpları veya sosyal iletişim hataları büyük sonuçlar doğurabilir. Azerice Çeviri hizmeti almak için tek yapmanız gereken dosyanızı yüklemek ve tercüme işleminizi başlatmak.

Azerice Yeminli Tercüme

Özellikle resmi evraklar için geçerli bir çeviri hizmeti olan yeminli tercüme işlemi ile Azerice Türkçe yeminli çeviri hizmeti ile hızlıca alabilirsiniz. Çevirmen Evi, bünyesindeki binlerce Azerice Tercüman ile en hızlı hizmeti size vermektedir.

Çevirmen Evi online profesyonel çeviri platformudur, bu yüzden dilediğiniz her yerden bize internet üzerinden ulaşabilir, dosyalarınızı yükleyebilir, ödemenizi online olarak yapabilir ve çevirilerinizi de yine hiçbir ofise gitmeden doğrudan siz bilgisayar başındayken alabilirsiniz. Elinizdeki orijinal dökümanın hangi formatta olduğu önemli değildir. Çevirmen Evi her türlü formattaki metninizi yine çevrildikten sonra istediğiniz formatta size geri teslim edecektir. Çevirmen Evi online global bir çeviri şirketi olduğu için 7/24 müşteri hizmetleri ile dilediğiniz her saatte bize ulaşabilirsiniz. Özellikle acil işlerinizde anlık takip ve bilgilendirme alabilirsiniz.

Azerice Çeviri Ücretleri

Azerice Türkçe çevirilerinizi hatasız, eksiksiz, anlam kayması olmadan, tam vaktinde ve ekonomik  olarak yaptırmak istiyorsanız Çevirmen Evi acil çeviri platformu ile de gün içinde gerekli olan çeviri işlemlerinizi hızlıca yapabilirsiniz. Azerice çeviri ücretleri kelime sayısı üzerinden yapılmaktadır ve standart bir skalamız vardır. Dolayısıyla hiçbir şekilde kişisel etmenler ekonomik fiyat politikamıza etki etmeyecektir.