Japonca resmi, manzara resmi farkları

Japonya Hakkında Kısa Rehber

Japonya bilindiği üzere bir Uzak Doğu ülkesidir. Uzak Doğu kültürünü merak eden birçok seyahat gezgini Japonya’yı gezi listesinde yer vermektedir. Bir Dünya gezisi yapmış olsanız bile sadece Japonya’da şahit olacağınız 9 ilginç olayı sizin için listeledik.

1. Tatlı Trafik Işıkları

Dünyanın neresine giderseniz gidin trafik işaretleri ve kuralları aynıdır. Trafik ışıklarında yayalar için yanan yeşil veya kırmızı renkli insan şeklindeki figür yayaya bilgi verir. Hemen hemen her ülkede trafik ışıklarında insan figürleri rol oynar. Japonya yine burada farklılık göstererek trafik ışıklarında tavşan figürüne yer vermiştir.

2. Olabildiğince Rahat Tasarım Koltuklar

Birçok kafe, restoran ve barlarda sandalyelerde oturulur. Fakat Japonya’da birçok kafe ve restoranda rahat bir şekilde oturabileceğiniz alçak koltuklar yer almaktadır.

3. Yaratıcı Cihazlar

Malum herkesin muzdarip olduğu bir sorun baş ağrısı ve yoğun strestir. Japonya’da bunlardan kurtulmak için kas gücü yardımıyla çalışan küçük masaj aleti kullanılır. Bu alet bir yere sabitlenerek esnek tellerden oluşur.

4. Bir Marka Çok Lezzet

Pringles, bütün dünya da bilinen bir cips markasıdır. Farklı bir aromaya sahip olduğu için diğer cipslere göre daha çok sevilmektedir. Ama Japonya’daki Pringles markası da farklı. Bu marka ülke de oldukça sevilen bir noodle.

5. Yalnız Hissetmek Yok

Başkent Tokyo’da bulunan Moomin House Cafe’de yalnız hissetmek yok. Şirket yalnız yemek yemeye gelen müşterilere peluş bir oyuncak vererek yemekleri boyunca müşterilerle oturtuyorlar.

6. Kendi Tasarımınla İç

Kahve otomatları birçok yerde birbirine benzerler. Belirlenen ücreti makineye atarsınız ve kahve seçiminden sonra karton bardakla kahvenizi alırsınız. Yine Japonya’da farklılık gösteren bir şeyde kahve otomatı oluyor. Servis kahveni sipariş ettikten belirli bir zamanda belirlenen mağazadan almanızı sağlıyor. Aynı zamanda kahveniz karton bir bardakta değil kendinizin tasarladığı bir şişeler ile veriliyor.

7. Pikaçu Yemek

Birçok hayvan figürlerini paketin içinde çıkartıp yemek güzel bir duyguydu. Japonya’da bu tür atıştırmalıkların hepsi sevimli Pokemon Pikaçu figürü ile imal edilmiş.

8. Yılbaşı Hindisi Değil, Tavuğu

Yılbaşında geleneksel yemek olarak hindi bilinir. Ancak Japonlar yılbaşı geceleri için KFC’den tavuk yemeyi tercih ediyorlar.

9. Suşi İnceliği

Eğer suşi yediyseniz çubuk yardımıyla pilavı toparlarken balıkların düştüğünü görmüşsünüzdür. Japonya’da bu sorunla karşılaşmazsınız. Çünkü onlar özel bir sos kullanırlar.