Günümüzde yabancıl dillerin kullanımının artması ile çoğu kişinin yabancı dil bilme gerekliliği artmış oldu. Bunun yanında yabancı dil öğrenmekte zorlananlar ve öğrenmek istemeyen kişiler için birçok yazılım şirketi ücretli ve ücretsiz olacak şekilde çeviri yapabilen yapay zekaya sahip yazılımlar ürettiler. Bununla birlikte bu yazlım uygulamaları kolay bir şekilde cep telefonunun mağazasından yüklenip kullanılabiliyor. Bunun yanında ayrıca bu yazılım şirketleri uygulamalarını güçlendirmek ve daha çok kullanıcıya ulaşması için sürekli güncelliyorlar. Bu sayede de çeviri uygulamaları her geçen gün hata oranını azaltıyor. Bu uygulamalar, başta iPhone olmak üzere birçok cihaza yüklenebiliyorlar. İşte iPhone için en iyi çeviri uygulamaları.

iTranslate Uygulaması

iTranslate, Translate App with Dictionary adlı yazılım şirketi tarafından üretilen bir çeviri uygulamasıdır. Uygulama App Store’da ücretsiz yer alıyor. Ücretsiz sürümünde yaklaşık olarak çevrim içi 90 farklı dilin çevrilmesini destekleyen uygulama ayrıca uygulama içinden ücretli sürümüne de yükseltme imkânı sağlıyor. Ücretli sürümde ise çevrim dışı çeviri ve sesli çeviri destekli olan uygulama, 1 milyona yakın kullanıcıya sahip.

Translate Me Uygulaması

Bu çeviri uygulaması da yine iOS işletim sistemini kullanan kişiler için ücretsiz. Bunun yanında diğer çeviri uygulamalarının aksine yazılı olarak değil de sözlü bir şekilde kelimelerinizi çevirmeye olanak sağlıyor. Bununla birlikte geliştirmiş oldukları otomatik olarak dil tespit teknolojisi ile hangi dili konuşursanız konuşun uygulama otomatik olarak söylediklerinizi çevirecek. Bununla birlikte uygulama ücretsiz olarak 100’den fazla dili destekliyor.

Google Translate Uygulaması

Youtube, Android gibi yazılımların üreticisi olan ünlü firma Google, çeviri konusunda da kullanıcılarını memnun ediyor. Google Traslate, iOS kullanıcılarına ücretsiz olarak sunuluyor ve birçok ücretli özelliği kullanıcılarına bedavaya sunuyor. Bunun yanında uygulamanın 103 farklı konuşma dilini desteklediği ve ayrıca çevrim dışı kullanma özellikler gibi oldukça kullanışlı özellikler içeriyor. Bununla birlikte yine uygulama fotoğraf çekimi ile nesnelerin üzerindeki yazıları tarayarak istediğiniz herhangi bir dile tercüme ediyor ve bunun yanında uygulama ücretsiz olarak el yazısı ile çeviri yapmayı da destekliyor.