Globalleşen dünyada İngilizce bilmek pek çok alanda kolaylık sağlıyor. Herkes tarafından kabul edilen bir dil olduğu gibi aradığınız nadir bilgileri de İngilizce kaynaklardan bulabilirsiniz. İş bulma konusunda ise rakiplerinizden bir sıfır önde olmanız için İngilizce bilmeniz şart. Bir giyim mağazasında part time çalışmak için bile İngilizce şartı arıyorlar. Hele ki ikinci bir yabancı diliniz varsa bazen lisans mezunu olmasanız bile iş bulmanız çok kolaylaşıyor. Bu yüzden ikinci bir yabancı dil öğrenmek öğrenmek için şahane 5 neden ve avantajlarına bu yazıdan ulaşabilirsiniz.

İkinci Yabancı Dil Seçenekleri

İngilizce öğrendikten sonra öğrenmeniz gereken ve size yardımı olacak birçok dil var. Bu sıralar revaçta olan Asya dilleri; Korece, Japonca ve Çince. Arasından en kolay olanı Korece ve en çok getirisi olan dil açık ara farkla Çince. Teknoloji ve üretim pazarının sahibi Çince, özellikle ekonomi ve ticaret alanında gelişmek isteyen kişilerin tercihi olabilir. Korece ise müzik ve dizi piyasası ile dünya dilleri arasında yer almaya başlıyor. Gelecek zamanlara yatırım yapmak açısından güzel bir seçenek.

Globalleşmek İçin

Türkiye’de en çok açık pazarı olan diller; Arapça, Rusça ve İspanyolca. Özellikle de Arapça, birçok Arap turistin ülkemizi ziyaret etmesi ve yatırım yapmasından dolayı hem kazançlı hem de eğlenceli bir dil. Dilimize karışmış Arapça ve Farsça kelimeler sayesinde ikinci bir yabancı dil olarak Arapça öğrenmek sizi zorlamayacaktır. Ve iyileşen ilişkilerimiz neticesinde Rusça öğrenmek, ufkunuzu açacak ve farklı bir kültüre tanıklık etmenize yardımcı olacaktır.

Dil Öğrenmek Neden Önemli?

Seyahat etme standartları arttıkça iş veya turistik gezi için seyahat eden insan sayısı da artıyor. Bu yüzden farklı ülkelerde çok farklı dillere açlık ortaya çıkıyor. Bu konuda ise yardıma yabancı dil bilen insanlar koşuyor. Toplumda saygın ve önemli bir yere sahip olan dil bilen kişiler, birinci yabancı dillerini öğrendikten sonra daha çok dil öğrenmek ve bunun bir zevk olduğunu vurguluyorlar. Sosyal, ekonomik alanda faydasını çok fazla görüyor; dünya vatandaşı kavramını geliştiriyor.