Dolar, Euro, TL kazan yurt dışından satış ile

Çoğumuz yurt dışından basit bir şekilde satış yaparak Dolar kazanmak ve döviz geliri elde etmek istemiştir. Özellikle dolar tl farkı göz önüne alındığında yurt dışına satış yapmak son derece cazip gözükmektedir. Bu yazımızda basit şekilde yurt dışına satış yaparak dolar kazanma yollarını anlatacağız.

Mecra olarak elbette ki interneti kullanacağız. İnternetin avantajlarını size anlatmaya gerek yok oturduğunuz yerden milyonlarca insana ürün satışı yapabilirsiniz.

Dolar kazanmak için 5 dakikada bir web sitesi kuralım

Yurt dışında satış yapabilmemiz için kendimize basit bir şekilde site kurabiliriz. Bunun için ilk olarak kendimize uygun bir alan adı bulmalıyız. Alan adı alımından sonra sitemizi alıp ücretsiz e ticaret yazılımlarını anında yükleyebiliriz. En kolay olarak kullanabileceğiniz e ticaret yazılımı https://www.opencart.com/ olacaktır. Tamamen ücretsiz ve açık kaynak olan bu yazılım ile sitenizi anında oluşturabilirsiniz. Sonrasında ise hangi bölge de satış yapmayı düşündüğünüzü belirlemelisiniz. İşin zor kısmı burada başlıyor. Eğer Euro kazanmak istiyorsak Euro kullanan gelişmiş ülkelerin dillerinde bir site açabiliriz. Dünya üzerinde Çince ve İngilizce dilleri milyarlarca insan tarafından konuşulmaktadır. Ancak Çin ülkemize aşırı uzak olduğu için dil olarak İngilizce seçmeniz çok daha faydalı olacaktır. Bu sayede İngilizce konuşan milyarlarca insana satış yapma şansınız olacaktır. Örnek olarak kıyafet satan bir site açtık ve kıyafetlerimizi tüm dünya ile paylaşacağız. İlk yapmamız gereken diğer önemli konu site içi SEO. Eğer web sitemizde yeterince iyi bir seo yapılmamış ise arama sonuçlarında gerilerde oluruz ve Milyarlarca insandan çok çok azı bize ulaşabilir. Site yaptığınız zaman sitelerin çeviri dilleri çok büyük önem arz etmektedir. Seo uyumlu profesyonel çeviri için linke basıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sitemiz Hazır Yurt Dışına Nasıl Kargo Göndereceğiz

Ülkemizden yurt dışına kargo göndermek son derece masraflı bir iştir. Özellikle UPS, DHL gibi firmalar son derece uçuk ücretler almaktadır. Ayrıca alıcı ödemeli gönderim de yapılamamaktadır. Ancak yurt dışı kargo işlemleri için size önerebileceğimiz bir firma söyleyeceğiz. https://www.kargomkolay.com/ ile yurt dışına 1 iş günü içerinde teslimat yapabilirsiniz. UPS ile anlaşmalı olan firma toplu özel anlaşmalı olduğu için size çok daha avantajlı fiyatlar sunmaktadır.

Hali Hazırda Web Sitem Var Yurt Dışına Nasıl Satış Yaparım?

Eğer mevcut bir web siteniz var ve yurt dışına açılmak istiyorsanız. Çevirmen Evi Profesyonel Çeviri hizmetinden destek alabilirsiniz. Sitenizi seo uyumlu bir şekilde istediğiniz dilde yayına alabiliriz. Ayrıca anlaşmalı yazılım firmamız ile web sitenizi en kaliteli şekilde yeniden yapılandırma hizmetini de Çevirmen Evi ile alabilirsiniz. Yurt dışından satış yapmak bu kadar kısa olmamakla birlikte birçok farklı metot içermektedir. Merak ettiğiniz tüm sorularınız için Canlı destek adresimizden bizlere yazabilirsiniz.