Tercüme büroları arasında devrim. Çevirmen iş ilanları

Çeviri, günümüzde artık hayatımızın tamamen parçası olmuştur. Neredeyse her türlü iş kolunda insanlar çeviri hizmetlerinden yararlanmak zorunda kalıyorlar. Çevirmen Evi, işte tam bu yüzden insanların çeviri sorunlarına bir umut olmak için ortaya çıkmıştır. Özellikle çeviri sektörünün son zamanlarda büyümesi ile birçok yerel tercüme bürosu ile çalışan insanlar hizmetlerin kalitesiz oluşundan şikayet etmiştir. İşte bu yüzden Çevirmen Evi olarak ilk hedefimiz kalite odaklı çeviriler teslim ederek müşteri memnuniyeti kazanmak, ve şunu biliyoruz ki en büyük reklam sizlerin kalbini kazanmaktır. Çevirmen Evi sitemizde, Hizmetlerimizi detaylı bir şekilde inceleyebilir, Blog sayfamızda günlük haber gibi daha eğlenceli içerikleri takip edebilirsiniz. Bu günkü ilk yazımız ile sizleri bırakıyorum.

İngilizce Çevirmen Nasıl Olunur?

Bu yazımızda İngilizce dilinden bahsedeceğiz ve tercüman nasıl olunur sorusuna genel olarak değinerek öğrenci arkadaşlarımıza yardımcı olacağız. İlk olarak neden İngilizce? Özellikle Türkiye’de en çok çevirisi yapılan dil elbette ki İngilizce Türkçe Çeviridir. Bundan dolayı çevirmen olmak isteyen öğrenciler ilk olarak İngilizce Tercümanlık Bölümlerini seçmektedir. Tercümanlık bölümlerine buradan ulaşabilirsiniz. İngilizce Tercüman olmak ülkemizde oldukça kolaydır. Ülkemizde birçok üniversite de İngilizce, Fransızca, Almanca ve İtalyanca gibi dil bölümleri mevcuttur. Bu dil bölümlerinden mezun olup rahatlıkla tercüman olabilirsiniz. Ama tercüman olmak için tek yol diploma değil elbet çok uzun bir yurt dışı geçmişiniz var ve dil bilginizi belgeleyebiliyorsanız. Yine tercüman olabilirsiniz. Çevirmenlik için asıl önemli olan kişinin kendisini geliştirmesidir. Örneğin iki tane İngilizce Türkçe Tercüman düşünelim. Biri sadece genel çeviri yapabiliyorken diğeri, kişisel gelişimi sayesinde teknik çeviri yapabilecek kapasiteye sahip. Bu demek oluyor ki 2. Çevirmen ilkine göre son derece daha çok proje alabilir.

Peki ya Yeminli Tercüman Nasıl Olunur?

Yeminli tercüman olmak aslında görüldüğü kadar karmaşık bir iş değildir. Yukarıdaki anlattığımız kriterlere uygun bir tercüman, bölgesine yakın bir noterliğe giderek başvuru da bulunabilir. Ve eğer kabul edilirse Noter Onaylı Tercüman, statüsüne geçmiş olur. Bu demek olur ki o çevirmen artık resmi belge, hukuki sözleşme gibi belgelerin çevirilerini yapabilir ve imza yetkisine sahiptir.

Çevirmen Evi, Tercüman iş ilanı!

Tercüman iş ilanlarına bakıyorsanız, Çevirmen Evi bünyesinde tercümanlık başvurusu yapabilirsiniz. Sizde tercümanlık yapmak istiyorsanız CV nizi [email protected] adresine göndererek ekibimizin bir parçası olabilirsiniz.